extraction 2

Останній кіногерой. Огляд фільму «Евакуація 2»

Автор: Андрій Присяжний

Знаєте, коли мова заходить за Кріса Гемсворта? в першу чергу згадується кіновсесвіт Marvel, адже завдяки ролі золотоволосого Тора його впізнають найбільше. Це вже після першої згадки й під час глибших роздумів починаєш пригадувати інші ролі австралійського актора. Тут вам і мисливець з дилогії про Білосніжку (“Білосніжка та мисливець”, “Білосніжка та Снігова королева”) чи старший помічник капітана Овен Чейз із “У серці моря”, де, до речі, грає ще один представник КВМ — Том Голланд. Непоганим вийшов і “Хакер”, а екранізація історії протистояння легендарних пілотів Формули 1, Нікі Лауди та Джеймса Ганта — це взагалі окремий витвір мистецтва. Аж ось останнім часом Гемсворт зумів розкрити себе з цілком нового боку. І сталося це, як не дивно, в проєктах від Netflix.

Коли в 2020 році вийшла “Евакуація”, було просто цікаво подивитися, що воно таке, адже в той час Netflix не любили викидати гроші на вітер і закріпили за собою репутацію студії, що робить добротні проєкти. Несподівано ми отримали бойовик, яких, здавалося б, уже не роблять — із карколомним темпом, розмаїттям практичних трюків і сценами, знятими одним кадром, що перетворювало “Евакуацію” на воістину магнетичне видовище.  

Ну і найголовніше, що привернуло мою увагу до фільму — ним займалися ніхто інші, як брати Руссо. Особисто я довіряю цим двом, коли мова йде про вибір чогось до перегляду.

Історія першої частини представляє нам Тайлера Рейка, колишнього військового, який працює в приватному секторі та займається завданнями різного характеру й складності. Його наступна ціль — визволити з полону сина небезпечного злочинця, який перебуває в міжнародному розшуку. Події фільму розгортаються ледь не по всьому Бангладешу, де Тайлеру доводиться відбиватися від переслідувачів та намагатися вберегти малого від смерті. Сюжет приводить нас до фінальної масштабної сцени на мосту, де головний герой передає підопічного в руки команди евакуації й отримує смертельний постріл у шию, після чого падає з мосту в річку. І на тому все, історія отримала логічний фінал, рухаємося далі. Але ж ні, треба заробити ще трохи грошенят. Тому з цього моменту й бере свій початок історія “Евакуації 2”.

Невдовзі після падіння у воду, Тайлера знаходить його команда й доправляє до лікарні, де він перебуває в комі кілька місяців. Одного дня він приходить до тями, проходить реабілітацію, а потім його напарниця Нік Кан (Гольшифте Фарахані, яку ви могли бачити і “Піратах Карибського моря 5”, “1+1: нова історія” тощо) та її брат Яз (Адам Бесса) відвозять Тайлера в будиночок біля озера. Такою мала бути відставка Рейка, допоки одного разу до нього не звертається по допомогу Ідріс Ельба(!), який дуже любить хороший чай з молоком. 

Проте в цій історії все не так просто, адже замовницею виступає дружина Тайлера Рейка(до речі, її зіграла українка Ольга Куриленко). Цього разу головному герою треба врятувати своячку та двох її дітей, які перебувають у грузинській в’язниці, де тримають їх чоловіка й батька, місцевого кримінального авторитета Давіта Радіані (Торніке Бзява).

Зважаючи на те, що в Тайлера є власна болюча історія із сином, на що натякали в першому фільмі, можливість схожої трагедії стає для Рейка психологічним триґером, що змушує перестати копатися в собі, деградуючи за нескінченним переглядом ящика, і повернути собі форму, щоби врятувати майже кровну рідню. Тож готуйтеся, на вас чекає 30-секундна нарізка кадрів про лікувальні властивості рубання дров, підтягувань і відтискань на свіжому повітрі.

Як це завжди буває, місія порятунку йде не за планом. І ми поступово переходимо до того, що в першому фільмі вже було якісним, а в другому вийшло зовсім на новий рівень — зняті одним кадром екшн-сцени з неймовірною хореографією, як-от прорив через тюремні блоки, який переріс у пішу погоню, продовжився перегонами на автівках у лісі, а закінчився так, що довелося щелепу з підлоги піднімати.

У спілкуванні з Variety режисер фільму Сем Гарґрейв розповів, що якось Джо Руссо сказав йому: “Було б круто, якби друга частина розпочиналася з того, що Тайлер когось витягує з в’язниці” й написав до цього сценарій. Після розробки, редагування й затвердження вийшла неймовірна сцена з хронометражем у 21 хвилину. На репетиції та підготовку до знімання було виділено п’ять місяців. Залучено просто неймовірну кількість спеціалістів різних напрямків: акторів, каскадерів, хореографів, піротехніків і ще безліч людей, які так чи інакше були потрібні на знімальному майданчику. Зокрема, під час знімання сцени на тюремному дворі було присутньо близько чотирьох сотень людей — і це лише в кадрі.

Ми мали 29 днів, щоби відзняти цю частину фільму

сказав режисер Сем Гарґрейв

Якщо у першому фільмі Ові (Рудракш Джайсвал), хлопець, якого рятував Тайлер, був мінімально залучений до подій і здебільшого просто не заважав головному герою, то тепер Кетеван (Тінатін Далакішвілі) є активною співучасницею бойових сцен, яка ледь не постійно взаємодіє з своїм рятівником. Що стосується Рейка, то бідолаха встигає отримати й роздати таку кількість стусанів, що просту людину там би й поховали. Але наш герой дає здачі, робить це руками у вогні (буквально), ножем, арматурою, пістолетом, гвинтівкою та навіть балістичним щитом. Здається там ще була цегла, однак це я вам пропоную перевірити самостійно, адже ця бойова сцена однозначно варта уваги.

Кров’ю й потом героям вдається позбутися переслідувавчів після виснажливої (і до всирачки видовищної) погоні, однак перед ними постає інша проблема — син своячки Сандро (Андро Джапарідзе) відчуває порив вірності до сім’ї, що зіграло на руку головному негіднику фільму Зурабу (Торніке Гогрічіані).

Так, нас знову чекає місиво (у хорошому сенсі), і воно буде брутальним, стрімким і динамічним. Усе це виглядає цілісно, ніхто не випадає, хореографія поставлена на дуже й дуже високому рівні, чимось нагадує саме перший фільм про Джона Віка. Вже вибачте за таке порівняння, однак саме з цим фільмом хочеться утотожнити “Евакуацію”, адже всі ми бачили, яку підготовку проходив Кіану Рівз перед стартом фільмування. Круто, що є проєкти, які дають змогу не затирати до дірок один фільм, а подивитися щось нове, та водночас схоже і не менш якісне.

Протягом усього фільму вас буде переслідувати відчуття, що хтось із головних героїв отримає поранення, не сумісне з життям, бо просто не можуть всі герої залишитися живими в такій м’ясорубці. В одному з боїв, забравши зі собою велику кількість противників, так і станеться, але навіть це не заспокоїть внутрішні переживання. Особливо з розумінням, що попереду фінальна дуель між головним героєм і його візаві. З одного боку в нас є Тайлер, який після всіх особистих трагедій нестримно бажає захистити ту родину, що залишилася. З іншого — Зураб, старший брат, який не вберіг молодшого, за якого мав віддати все до останньої краплі крові. Живим залишиться тільки один.

Музичний супровід стрічки акуратно, точно та легко підкреслює ті сцени, яким варто надати більшого забарвлення, допомагає підготуватися до тих чи інших подій, інколи просто звучить на фоні, не викликаючи ніяких негативних емоцій. Цілковита гармонія графічних і звукових ефектів, де теж витримано високий рівень. Переходи, світло, кольорова гама — усе підібрано прекрасно, одразу видно, що роботу провели ґрунтовну. Щоправда, це можна випустити з поля зору, особливо, коли темп подій прискорюється, і вам постійно влаштовують американські гірки. При цьому майже дві години хронометражу дивляться досить легко, хіба що можна перерватися та сходити на кухню за чимось смачненьким.

Про акторів говорити майже нічого, більшість відіграла на хорошому рівні. Гемсворт у своїй ролі все такий же зосереджений, брутальний і постійно готовий до бійки. Його візаві Зураб також має цілісний образ. Його віра, переконання й ціль складають логічний ланцюг, якому він слідує аж до самого кінця. Стосовно акторів є ще один момент, що зламав мені шаблон. Хто з вас знає Деніела Бернгардта? Це той дядько, який замінив Жан -Клода Ван Дамма у продовженнях “Кривавого спорту”, а потім мав невеличкі ролі в “Матриці”, “Доні Віку”, “Вартових Галактики”, “Лоґані” та ще багатьох фільмах. Так ось, тут він також є! У такій непримітній ролі, що навіть не одразу зрозумієш, що це він! Ось такі от справи.

Підсумовуючи все сказане, то “Евакуація 2” — якісне продовження історії Тайлера Рейка й остаточний доказ, що Гемсворт цілком тягне на новітнього героя бойовиків, який змінить Кіану Рівза й Тома Круза. До того ж, наприкінці сиквелу нам чітко дають зрозуміти, що третю частину ми також побачимо. Це також підтвердили офіційно на презентації Netflix Tudum 2023. Питання тільки в тому, коли нам варто чекати на третій фільм, адже страйк сценаристів не закінчився, а Кріс взяв перерву від активного знімального процесу через ризики, пов’язані з хворобою Альцгеймера. Наразі актор займається профілактичними заходами, багато відпочиває і проводить зараз час з сім’єю. Ну і ще знімає кумедні промо відео для своїх проєктів.

Якщо ви дочитали до цього моменту, дякую вам! А якщо залишилися запитання стосовно фільму? то гайда дивитися його. Добре, що можна зайти на Netflix і переглянути “Евакуацію 2” українською мовою!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two